Zasoby matematyczne, które korzystają z edukacji chrześcijańskiej dziecka

Oto edukacyjna statystyka, która może sprawić, że kwestionujesz chrześcijańskie zasoby edukacyjne wykorzystywane w matematyce w szkole Twojego dziecka. Według STEM (Nauka, technologia, inżynieria i matematyka) marzec 2008 r., Raport CRS dla Kongresu, USA obecnie zajmuje 28. miejsce na arenie międzynarodowej w zakresie umiejętności matematyki wśród 15-latków. Kiedyś uważano je za lidera w dziedzinie edukacji, Ameryka stoi teraz w obliczu zaskakującej prawdy, że większość uczniów szkół średnich nie zdoła osiągnąć wykształcenia w dziedzinie matematyki.

Przy tak wielu chrześcijańskich zasobach edukacyjnych, wydaje się, że obawy, że studenci matematyki z Ameryki słabiej niż dzieci żyjące w Japonii, Chinach i Indiach. Oczywiście, aby konkurować w skali globalnej, dzisiejszy program matematyki wymaga, aby uczniowie uczą się algebry, geometrii, pomiarów i problemów statystycznych nawet w klasach podstawowych. W rzeczywistości, w momencie, gdy dziecko jest w ósmej klasie, powinien był opanować podstawy algebry i geometrii, aby być gotowym do zaawansowanej matematyki w szkole średniej. Aby zaszczepić miłość do matematyki, rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów i przygotować dziecko do przyszłego sukcesu matematyki, nauczyciele i rodzice muszą być zaangażowani w nauczanie dzieci. Więc jakie chrześcijańskie zasoby edukacyjne i działania, które rodzice mogą wykorzystać do poprawienia umiejętności matematyki podstawowej i ogólnych wyników? Rozważmy następujące pomysły:

W domu

Chwyć fartuch i uczyć ułamkowych pojęć, prosząc dziecko o porównywanie, oszacowanie i pomyśl o pomiarach podczas gotowania. Zastanów się, jak wzbudzać takie pytania, jak „ile pojemników będzie przechowywać całe pojemniki? Ile ½ filiżanek lub filiżanek S? Ile ½ filiżanek odpowiada filiżance? Ile ¼ filiżanek byłoby równe ½ szklanki lub całej filiżanki? Ile musimy użyć, jeśli podwoimy ten przepis?

Odkryj relacje między wartościami pieniężnymi w miarę płacenia dziecka za prace domowe lub nadania mu dodatku. Zamiast używać arkuszy matematycznych, pozwól dziecku zbierać monety w ręce, nie pokazując, co to jest. Zacznij od małych ilości i poproś dziecko, aby poinformował Cię o liczbie monet i ich całkowitej wartości. Następnie musisz zgadnąć ile i jakie monety masz w ręku. Inna odmiana polega na tym, że Twoje dziecko liczy się na różne sposoby, dzięki któremu monety mogą używać 10 ¢, 20 ¢ lub 50 ¢.

Ustaw własną stację meteorologiczną lub użyj gazety do wykresu i wykresu dziennych temperatur i ilości opadów deszczu. Po kilku tygodniach uczyć dziecku podstawowej arytmetyki, wyszukując średnią temperaturę (średnią), temperaturę najczęściej występującą (tryb) oraz temperaturę, która znajdowała się pośrodku wszystkich ilości (mediana).

Wyczyść szufladę kuchennej śmieci i użyj „skarbów”, aby uczyć dziecka, jak sortować i klasyfikować. Dodatkowo możesz rozwiązywać problemy związane z historią za pomocą dodawania, odejmowania, mnożenia i podziału. Na przykład: „Jeśli podzielimy 13 śruba wśród trzech przyjaciół, ile z nich otrzymasz? Czy wszyscy mają takie same kwoty? „Jeśli tata ma trzy złamane drzwi, które trzeba przytwierdzić przy użyciu czterech śrub, to czy mamy wystarczająco dużo śrub?”

 

W sklepie spożywczym

Zrób zakupy dla sklepów spożywczych kolejne doświadczenie w nauce matematyki. Skorzystaj z reklam sprzedaży wysyłanych pocztą jako jednego z Twoich chrześcijańskich zasobów edukacyjnych i przygotuj budżet dla dzieci, przygotowując listę zakupów, która nie przekracza dziennego lub tygodniowego budżetu żywności.

Czy Twoje dziecko uczą się oszacowania porównując zakupy. Poproś go, aby podzielił się mnożnie i pomnożeni, gdy wylicza najlepszy zakup, ustalając ceny za sztukę na podstawie funta za funt. Możesz także oszacować całkowitą wartość przedmiotów w koszyku przed sprawdzeniem, a następnie porównać prognozę z rzeczywistą ceną.

Zachęć dziecko do liczyć i zważyć owoce i warzywa. Możesz nawet zilustrować różnicę między jednostkami języka angielskiego i metrycznego. Jak kilogram ziemniaków porównuje się do funta? Ile gramów waży banana?

Naucz dziecku, jak sortować i grupować podobne przedmioty. Podczas pakowania artykułów spożywczych, uporządkuj przedmioty według pudełek, puszek lub plastikowych butelek i włóż je do różnych worków.

W samochodzie

Naucz dziecko jak czytać matematykę. Zamiast grać regularnie na tablicy rejestracyjnej podczas podróży, dziecko musi przeczytać tylko numery tablic rejestracyjnych. Na przykład, jeśli tablica rejestracyjna wynosi 398M129, liczba ta będzie oznaczona „trzysta dziewięćdziesiąt osiem tysięcy sto dwadzieścia dziewięć”. Możesz również zachęcić matematykę mentalną, dodając wartość cyfr na numerze licencji . Porozmawiaj o tym, jak można dodawać liczby szybciej, łącząc je w grupy równe dziesięciu, np. 1 + 9, 3 + 7 lub 4 + 6.

„Nauka matematyki”, ćwicząc słowa i język matematyki. Poproś dziecko o sporządzenie wykresu na temat długich podróży dla jednego ze swoich chrześcijańskich zasobów edukacyjnych i śledzenie liczby słów „jeden” przez „pięćdziesiąt”, które widzi na samochodach, znakach lub budynkach.

Zanotuj problemy związane z czasem, stawką i dystansem podczas podróży do domu babci. Jeśli wyjdziesz z domu o godzinie 7:00 i trwa osiem godzin, a jaka będzie godzina, kiedy możesz dać babci wielki uścisk? Jeśli ograniczenie prędkości wynosi 55 mph zamiast 75 mph, to jak daleko możesz jechać w ciągu godziny lub dwóch godzin?

Naucz szacowanie i zaokrąglanie za pomocą kosztów gazu. Na przykład, jeśli mamy tylko 100 dolarów na wydatki na benzynę i gaz kosztuje 1,78 dolarów za galon, ile galonów możemy kupić? Szybkim sposobem na znalezienie odpowiedzi byłoby okrągłe do 2,00 dolarów za galon i dzieli się na 100 dolarów.

Matematyka jest wszędzie, a mimo że istnieją niezliczone możliwości pomagania dzieciom w doświadczeniu, tylko rodzice aktywnie zaangażowani w naukę swojego dziecka zmienią alarmujący spadek zdolności matematycznych w Ameryce. Nie podważaj interesów dziecka w matematyce ze stwierdzeniami, takimi jak „matematyka jest twarda”, czy też „nie jestem też dobra na matematyce”. Zamiast tego wzmocnij sukces akademicki dziecka pozytywną postawą, wysokie oczekiwania i przekonanie, że dziecko Można nauczyć się wszelkich trudnych lekcji matematyki.