Prezent na komunię dla chłopca

Pierwsza Komunia Święta to zawsze wyjątkowy dzień zarówno dla dziecka jak i dla jego bliskich. Ten ważny dzień stawia przed dorosłymi nie lada wyzwanie, czyli zakup oryginalnego podarunku dla dziecka pierwszokomunijnego. Co wybrać, by zadowolić młodego człowieka, a jednocześnie zadbać o to, by prezent był trwały i ciekawy? 

Jaki prezent będzie odpowiedni dla chłopca?

Każdy chce, by pamiątka pierwszokomunijna była interesująca i pozostała na dłużej nie tylko na pamiątkowym zdjęciu. Zdecydowanie jednym z najczęściej wybieranych prezentów na komunię dla chłopca pozostają wciąż książki. Mimo wszechobecnej technologii i gadżetów, to właśnie książki wciąż wiodą prym. Zapewne dlatego, że na książkę nie potrzebujemy designerskiego etui czy specjalnego miejsca do przechowywania – regał czy półka zawsze się znajdzie 😉

Jaką książkę wybrać dla chłopca?

Tu nie ma jednej, właściwej wypowiedzi. Jednak na szczęście wybór wśród książek jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś odpowiedniego.
Możemy klasycznie dla tej okazji sięgnąć po książkę o tematyce religijnej. Czy będzie to Biblia dla najmłodszych z kolorowymi obrazkami, opowiadania o świętych czy może życiorys patrona dziecka – tu już każdy musi dokonać wyboru. Taki podarunek będzie towarzyszył mu w dalszym życiu i pozwoli pogłębić tematykę religijną czy teraz, czy w niedalekiej przyszłości. 

Nie musimy jednak ograniczać się do tej konkretnej tematyki. Można sięgnąć choćby po książkę edukacyjną dla najmłodszych. Warto wcześniej zaobserwować czym interesuje się dziecko. Możemy z góry założyć, że choćby książka o zwierzętach będzie dobrym wyborem. Poszukując książki dla chłopca można sięgnąć po tematykę związaną z samochodami lub innymi maszynami czy w tematyce sportowej. 

Ciekawym pomysłem może być również album na fotografie. Oczywiście, żyjemy w czasach cyfrowych zdjęć, jednak to właśnie te przeglądane w albumie mają w sobie swego rodzaju urok, a przecież pierwsza komunia to tylko początek ważnych wydarzeń w życiu dziecka.
Jak widać wybór prezentu na pierwszą komunię dla chłopca nie musi być niczym przerażającym. Z pewnością chwila zastanowienia wystarczy, a na pewno znajdziemy coś odpowiedniego.